• Kontrast strony

Po udanej realizacji programu autorskiego „Mam szansę”, skierowanego do podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie, doradca zawodowy został zaproszony do współpracy z filią WTZ w Szczuczynie, która swoją opieką obejmuje 25 osób o umiarkowanym i znacznym stopniu niepełnosprawności intelektualnej i ruchowej. W październiku odbyły się już dwa spotkania doradcy zawodowego MCK z podopiecznymi szczuczyńskiego warsztatu. Jedno z nich miało charakter integracyjny, gdzie podczas warsztatów uczestnicy mogli przekonać się do ważności i zasadności udziału w tego typu zajęciach oraz nauczyć się współpracy w grupie. Ważnym elementem spotkania było omówienie zagadnień z dziedziny wiedzy o sobie. Uczestnicy określając własne cechy, mocne strony i poziom samooceny mogli odkryć, jak wiele pozytywnych wartości jest w każdym z nich.

Kolejne zajęcia wprowadziły uczestników w „świat zawodów”, który jak się okazuje wcale nie jest im taki obcy. Na co dzień przecież wykonują już różne prace warsztatowe, które umożliwiają im zdobycie cennych umiejętności. Uczą się wytrwałości, skupienia uwagi, posługiwania przyborami, narzędziami i sprzętami niezbędnymi z życiu codziennym i zawodowym. W ramach programu zrealizowane zostaną jeszcze spotkania dotyczące autoprezentacji i planowania własnej przyszłości zawodowej.

                               mckgrajewo programautorskimamszanse 20112018 3

Autor tekstu: Monika Kuryś – doradca zawodowy MCK w Grajewie
Zdjęcia: Monika Kuryś – doradca zawodowy MCK w Grajewie, Artur Muczyński – kierownik WTZ w Szczuczynie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.