• Kontrast strony

Co się stanie kiedy jednak przyjdzie się zmierzyć z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści? Kto się ukrywa pod anonimowym profilem oprawcy? Jak bardzo boli wylana w komentarzach agresja, upublicznianie zdjęć wbrew woli ofiary, spreparowanie ośmieszających wpisów. I wreszcie do czego może doprowadzić brutalność w świecie Internetu… to próba odpowiedzi na problem pojawiający się w wirtualnej rzeczywistości.

24 kwietnia młodzież z grodziskiej jednostki 7 – 31 HP obejrzała spektakl profilaktyczny pt. „Wszechmocni w sieci”, wystawiony w warszawskim Teatrze Kamienica. Plastyczne obrazy ofiar ośmieszania w Internecie miały na celu zwrócenie uwagi na narastający problem hejtu i przemocy, do której bezkarnie dopuszczają się młodzi ludzie i nie tylko, ukrywający się po drugiej stronie ekranu komputera. Głosu ofiar, często tragicznych, nikt nie zauważa, nie reaguje na ich stany emocjonalne, odrzucenie wśród rówieśników. Spirala się nakręca… trzeba powiedzieć stop.

Spektakl wzbudził duże emocje wśród uczestników, dzięki czemu każdy z nich, indywidualnie, mógł odpowiedzieć sobie na pytanie - jakie są moje wpisy i komentarze w Internecie? Wszyscy uczestnicy przyznali zgodnie, że tematyka przedstawienia jest poruszająca i warto zwracać uwagę na zjawisko cyberprzemocy i hejtu.

- W drodze powrotnej,  korzystając z pięknej, słonecznej pogody odwiedziliśmy miejsca - symbole Warszawy m.in. Pałac Kultury i Nauki, Teatr Dramatyczny, Plac Defilad – opowiadała młodzież.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.