• Kontrast strony

Konsekwencją nauki zdalnej jest to, że dzieci i młodzież dużą część swojego czasu spędzają przy komputerze i w sieci. Cyberprzemoc różni się od przemocy występującej w realnej rzeczywistości jedynie tym, że do agresji i napaści dochodzi za pośrednictwem internetu oraz urządzeń elektronicznych służących do wysyłania wiadomości SMS, e-maili czy też uczestnictwa w chatach. Wychodząc naprzeciw temu problemowi dnia 11 grudnia w Prywatnej Branżowej Szkole I stopnia w Gorlicach zostało zorganizowane spotkanie z funkcjonariuszem KPP w Gorlicach.

Prowadzący zajęcia asp. szt. Gustaw Janas przedstawił czym charakteryzują się czyny zabronione w Internecie, a także poinformował o konsekwencjach karnych jakie można ponieść w przypadku dopuszczenia się któregoś z nich. Uczestnikom wyjaśniono pojęcia m.in. cyberprzemocy, stalkingu czy hejtu, który jest coraz częstszym zjawiskiem wśród młodych ludzi. Prowadzący podkreślił jak ważne jest odpowiednie korzystanie z zasobów Internetu i przypomniał, że anonimowość w sieci nie istnieje, a wszelkie informacje zostawiane przez nas na forach internetowych można w łatwy sposób wykorzystać. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała prelekcji oraz prezentacji multimedialnej. Tego typu spotkania uświadamiają konsekwencje niewłaściwych zachowań.

Fot. 1 Przywitanie obecnych na spotkaniu przez Dyrektor Prywatnej Branżowej Szkoły I Stopnia

 

Fot.2

Fot.3

Fot. 2, 3 Uczestnicy podczas prelekcji z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Tekst – Iwona Mrówka
Zdjęcia – Iwona Mrówka, Rafał Łażeński

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.