• Kontrast strony

18 września na stadionie Gminy Nawojowa odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży MWK OHP w lekkoatletyce.

Na stracie stawiło się 12 jednostek, które rywalizowały w 5 konkurencjach indywidualnych dla dziewcząt i chłopców oraz w sztafecie 4 x 100 m. Zawody rozpoczęły się przedstawieniem regulaminu rozgrywek oraz informacji na temat zasad bezpieczeństwa i zasad dotyczących zachowania reżimu sanitarnego. Na mistrzostwach zapewniono profesjonalną opiekę medyczną. Podczas odprawy, spośród opiekunów grup i wychowawców 6-1 OSiW Nowy Sącz, zostali wyznaczeni sędziowie. Rozegrano przewidziane regulaminem konkurencje i wyłoniono zwycięzców w konkurencjach indywidualnych oraz w klasyfikacji drużynowej. W biegu na 100 m dziewcząt zwyciężyła Marta Banach (6-32 HP Limanowa), drugie miejsce zajęła Olga Latek, a trzecie Karolina Smołkowicz (6-38 HP Gorlice). Klasyfikacja chłopców w tej kategorii to: pierwsze miejsce – Norbert Słaby(6-1 OSiW Nowy Sącz), drugie miejsce – Kamil Grygiel (6-38 HP Gorlice), trzecie – Łukasz Pena (6-11 HP Wadowice). W biegu na 1000 m dziewcząt zwyciężyła Paulina Tomasiak (6-34 HP Stary Sącz ), drugie miejsce zajęła Maria Ćwikła (6-38 HP Gorlice), a trzecie Barbara Zając (6-36 HP Skomielna Biała). W biegu na 1500 m chłopców zwyciężył Krzysztof Kowalik ( 6-34 HP Stary Sącz), drugie miejsce zajął Maksymilian Gucwa (6-38 HP Gorlice), a trzecie Sebastian Staśko (6-32 HP Limanowa). W rzucie piłeczką palantową w kategorii dziewcząt zwyciężyła Paulina Tomasiak (6-34 HP Stary Sącz), drugie miejsce zajęła Klaudia Pazgan (6-1 OSiW Nowy Sącz), a trzecie Karolina Smołkowicz (6-38 HP Gorlice). W rzucie piłeczką palantową chłopców pierwsze miejsce zajął Tomasz Lelito (6-1 OSiW Nowy Sącz), drugie Kamil Haluch (6-38 HP Gorlice), trzecie Mateusz Dylewicz (6-5 HP Kraków). W rzucie piłką lekarską w kategorii dziewcząt zwyciężyła Paulina Tomasiak (6-34 HP Stary Sącz), drugie miejsce zajęła Anna Ryz (6-32 HP Limanowa), trzecie Karolina Białoń (6-38 HP Gorlice). W kategorii chłopców pierwsze miejsce przypadło Kamilowi Grygiel (6-38 HP Gorlice), drugie miejsce zajął Tomasz Lelito (6-1 OSiW Nowy Sącz), trzecie Dawid Miśkowiec (6-36 HP Skomielna Biała). W skoku w dal w kategorii dziewcząt zwyciężyła Marta Banach (6-32 HP Limanowa), drugie miejsce objęła Maria Ćwikła (6-38 HP Gorlice), a trzecie Olga Latek (6-6 HP Proszowice). W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Kamil Haluch (6-38 HP Gorlice), drugie Mateusz Drabik (6-10 HP Myślenice), trzecie Sebastian Staśko (6-32 HP Limanowa). W sztafecie 4 x 100 m pierwsze miejsce przypadło drużynie z 6-38 HP w Gorlicach, drugie drużynie 6-34 HP Stary Sącz, a trzecie 6-32 HP Limanowa. W podsumowaniu wyników poszczególnych startów łącznie najlepsza okazała się drużyna z Gorlic, drugie miejsce objęła drużyna z Limanowej, a trzecie miejsce zajęła drużyna z 6-1 OSiW Nowy Sącz. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody rzeczowe, medale i dyplomy, natomiast w klasyfikacji drużynowej za pierwsze trzy miejsca wręczono puchary Komendanta Wojewódzkiego Krzysztofa Świerczka.